ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10458284
*
nr 1045 8284
Spegel
Senempire. 130x65
Kondition: skadad
Utrop:
1.200 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2016
kl 19:55:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/7 19:23:45
1
700 kr
4/7 19:33:02
2
800 kr
4/7 19:35:03
1
Vinnande bud
4/7 19:35:38
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Senempiren
Till ursprunget en tysk inredningsstil vid år 1820-40. Namnet uppkallat efter och två skämtfigurer Biedermann och Bummelmeijer.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: senempire spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:29
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 1045 8284
Spegel
Senempire. 130x65
Kondition: skadad
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/7 19:23:45 | 1 | 700 kr |
4/7 19:33:02 | 2 | 800 kr |
4/7 19:35:03 | 1 | Vinnande bud |
4/7 19:35:38 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Senempiren
Till ursprunget en tysk inredningsstil vid år 1820-40. Namnet uppkallat efter och två skämtfigurer Biedermann och Bummelmeijer.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Till ursprunget en tysk inredningsstil vid år 1820-40. Namnet uppkallat efter och två skämtfigurer Biedermann och Bummelmeijer.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: senempire spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:29